Indyjskie przyprawy – smak i zdrowie

Mało kto wyobraża sobie przygotowywania posiłków bez dodatku soli. Jest ona często niezbędnym dodatkiem, który ma podnosić walory smakowe dań. Jednakże warto podkreślić, iż sól w nadmiernych ilościach bardzo szkodzi naszemu zdrowiu. Niestety nie potrafimy z niej zrezygnować, gdyż obawiamy się, że nasze potrawy będą bez niej jałowe i bez smaku. Alternatywą może być kuchnia indyjska, z której powinniśmy brać przykład. Na czym polega jej fenomen i czy indyjskie przyprawy mogą podbić smak potrawy?

Kuchnia indyjska i jej sekret
Kuchnia indyjska bogata jest we wszelkiego rodzaju przyprawy. To właśnie im zawdzięcza swój nietuzinkowy wyraz i nieprzeciętny smak. Okazuje się, że nie tylko sól może podkreślić wyjątkowość potrawy. Co więcej, wielorakość przypraw dodatkowo potrafi wydobyć nowe smaki z już dobrze nam znanej potrawy. Warto nadmienić, że indyjskie przyprawy są bardzo zdrowe i ich wykorzystanie jest wskazane nawet przy wielu schorzeniach. Indyjska dieta jest lekkostrawna, a mnogość przypraw inspiruje do częstszego korzystania z warzyw i owoców.

Przyprawa indyjska
W Polsce coraz częściej sięgamy po znakomite przyprawy z Indii. Uczymy się, że posiłki mają odżywić nasz organizm, w czym przyprawy indyjskie idealnie sobie radzą.
Przyprawa indyjska jest nie tylko smaczna, ale ma także szereg właściwości prozdrowotnych, przez co powinniśmy sięgać po nie w swojej kuchni jak najczęściej. Oto kilka przykładów przypraw, które perfekcyjnie podnoszą walory smakowe, ale i także wpływają zbawiennie na nasze ciało:
– kminek/kmin rzymski – łagodzi bóle brzucha i przeciwdziała niestrawności
– kolendra – ułatwia trawienie oraz pomaga w pozbyciu się nadmiernej ilości wody z organizmu
– imbir – wspomaga procesy trawienne, neutralizuje toksyny
– kurkuma – działa przeciwzapalnie, zwiększa odporność
– chili – pobudza krążenie, zapobiega powstawaniu pasożytów
– kardamon, cynamon, goździki – odkażają górne drogi oddechowe.

Indie oferują nam jeszcze wiele więcej przypraw, które są pod wieloma względami niezwykłe. Warto korzystać z dobroci, które niesie za sobą spożywanie indyjskich przypraw.

Więcej dowiesz się na: https://www.kuchnieorientu.pl/kategoria-produktu/home/artykuly-spozywcze/kuchniaindyjska/przyprawy-indyjskie/